Pierwsze rozważania na temat projektu

Tester to ma być aplikacja desktopowej umożliwiająca wykonywanie testów sprawdzających wiedzę, przeprowadzanie ankiet w lokalnej sieci komputerowej bez udziału Internetu. Założenie wstępne przewiduje działanie aplikacji w dwóch trybach, serwera i klienta. Oba tryby wymuszają różną funkcjonalność. Klient, powinien pobierać dane z serwera i na koniec wyświetlać rezultat przeprowadzonego testu, serwer ma udostępniać zadania, przechowywać wyniki, zarządzać dostępem do zadań.

Myślę, że warto byłoby uwzględnić sytuację w której klientem byłaby zwykła przeglądarka internetowa, lub test byłby przeprowadzany z udziałem Internetu. Ale wtedy klientem raczej nie byłaby aplikacja desktopowa. To rozwiązanie jest nawet bardziej uniwersalne, ale wymaga skupienia większej uwagi na bezpieczeństwie danych.

Wydaje mi się, że sam problem jest stosunkowo łatwy, natomiast chcę go zrealizować narzędziami i technikami, których nie znam. I chyba tak jest właśnie lepiej. Chciałbym wykorzystać technologię NET, użyć C#, może ASP.NET, może coś więcej tylko jeszcze tego nie wiem. Chciałbym zaprzęgnąć jak najwięcej technik, które mają praktyczne i realne zastosowanie przy realizacji projektów.

Tak więc sam projekt ma być polem doświadczalnym do nauki czegoś nowego i to jest mój cel. Jeśli uda się przy okazji zrobić coś działającego będzie super. Będę bardzo zadowolony jeśli uda się dotrwać do końca konkursu i myślę że jeśli tak będzie to będę czuł się zwycięzcą, taki żart.

Jestem otwarty na sugestie, podpowiedzi, wskazówki, uwagi. Wiem, że będę popełniał błędy, ale tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.

Póki co zainstalowałem VS, zapoznałem się pobieżnie z Github-em i przeglądam materiały z C#. Jak widzicie level nie jest zaawansowany ale będę robił co się da. Mam nadzieję, że przyszły tydzień przyniesie jakieś większe rezultaty. To by było na tyle…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *