Testy z bazą

Ostatnie dni poświęciłem na zapoznanie się z kompilatorem, ze środowiskiem NET oraz szukałem informacji jak podłączyć do mojego projektu bazę danych. Efekty moich prac widać na Githubie.

W pierwszej kolejności uruchomiłem najprostszy z możliwych program typu Hello, tylko tutaj zastosowałem znane wszystkim hasło konkursu „Daj się poznać”.

Kolejnym krokiem było utworzenie najprostszej bazy danych z przykładowymi pytaniami. Na chwilę obecną chodziło jedynie o osiągnięcie współpracy aplikacji z bazą danych. I te kroki zakończyły się powodzeniem, chociaż muszę przyznać, że stworzona baza ma jedynie jedną tabelę.

Zagadnienie przechowywania pytań jest bardzo ważne i będzie musiało być dobrze przemyślane. Chodzi o to aby dane przechowywać optymalnie. Problem w tym, że zakładam iż użytkownik będzie mógł tworzyć różnorodne pytania bez ograniczeń co do zawartości (tekst, grafika, dźwięk, video) stąd nie jestem w stanie przewidzieć ostatecznej struktury tabel. Ale myślę, że i na to znajdzie się sposób.

Ostatecznie utworzyłem program przeglądający zaprojektowaną wcześniej bazę. Myślę, że będzie to baza dla dalszych rozważań nad projektem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *